5 דברים שחייבים לבדוק לפני שרוכשים בר מים

5 דברים שחייבים לבדוק לפני שרוכשים בר מים –

תו תקן:

בשוק הישראלי פועלות מספר חברות בתחום ברי המים. לפני שרוכשים בר מים יש לבדוק אם המוצר עומד בתקינה הישראלית בכל הקשור לטיהור וסינון המים ובבטיחות המכשיר.

תו התקן הישראלי המתייחס לסינון וטיהור המים הוא ת"י 1505. התקן בודק בין היתר את יעילות הסינון והטיהור, כיצד משפיע בר המים על טיב מי השתייה מבחינת טעם, ריח, חומרים רעילים ועוד.

תו התקן המתייחס לבטיחות המכשיר הוא ת"י 5452. תקן זה בודק את המוצרים הבאים במגע עם מי שתיה והשפעתם על המים. התקן בודק בין היתר את ריכוז המתכות שמשתחררים למים מהמוצר עצמו, האם המוצר משחרר חומרים שמעודדים גידול חיידקים במים ועוד. כמו כן בודק התקן ריחות וטעמי לוואי במים שנגרנו כתוצאה ממגע המים עם המכשיר. תקן זה יכול להופיע גם במתקני מים מינרלים וגם במתקני מים מסוננים.

בעניין זה, יש לשים לב שישנן חברות בשוק אשר מציגות תקנים אשר נוגעים לבטיחות המכשיר כמכשיר חשמלי ביתי. אמנם תו תקן זה הוא חשוב בפני עצמו, אך יש לדרוש גם את התקנים אשר רלוונטים לבר מים.

מחיר:

מחיר בר המים מתחלק לשני חלקים אותם יש לבדוק: עלות המכשיר ועלות שוטפת.

עלות המכשיר הוא המחיר אותו נשלם עם רכישת המכשיר, וטווח המחירים בתחום הוא רחב ונע בין מאות שקלים בודדים ועד אלפי שקלים.

העלות השוטפת היא עלות החלפים ועלות המים. אם בחרנו בבר מים מינרלים, אנו נשלם על כדי המים ויש לבחון עלות זו. עם בחרנו בבר מים מסוננים, יש לשים לב לעלות החלפים. בבר מים מסוננים ישנם 2 חלקים אותם אנו חייבים להחליף בכל תקופה (לרב כל חצי שנה, אך ישנם גם מכשירים שדורשים החלפה כל שנה). החלק הראשון הוא הסנן. את הסנן חשוב להחליף לפי הוראות היצרן. אי החלפת המסנן בבר המים עלול לגרום לכך שהמים שאותם אנו שותים הם יותר גרועים מאשר מים ללא מסנן כלל. יש להקפיד על כך ולא לחסוך בעלויות ההחלפה. כמו כן ישנה נורת UV אותה יש להחליף בכל תקופה. עלויות המסנן והנורה נעות בין 200 ש"ח ל 300 ש"ח, תלוי בחברה. ישנן חברות בהן יש מסלולי שירות בהם ניתן לשלם עלות שנתית מסויימת ולקבל את החלקים עם שליח במועד הרצוי ובהנחה. יש לבדוק היטב את המסלולים אותם החברות מציעות ולראות איזה מסלול הוא המשתלם ביותר. בבר מים מסוננים, עלות המים היא שולית מכיוון שאנו למעשה שותים מי ברז ומשלמים את מחיר המים הרגיל.

בנושא זה, יש לציין שרכישה באמצעות אתר און ליין עלולה להתברר כיקרה יותר, על כן עדיף תמיד להשאיר פרטים לנציג שיחזור אליכם, איתו תוכלו להתמקח.


אחריות ושירות:

יש לבדוק את תקופת האחריות של בר המים הנרכש. לרב האחריות היא לשנה, אך ישנן חברות שברכישת מסלול, חוץ מההנחה על החלפים, נקבל גם תוספת לתקופה האחריות. אחריות בבר מים היא חשובה, משום שחוץ מהיותו מכשיר חשמלי העלול להתקלקל, ישנן בעיות ייחודיות כגון לחץ המים בדירה, אשר עלולות לגרום לתקלות במכשיר. בנוסף, עלינו לוודא איזו חברה נותנת לנו שירות במקרה של תקלות ואיזו חברה מבצעת את התקנת בר המים. עדיף כמובן שאת ההתקנה, האחריות והשירות נקבל מאותה חברה ממנה רכשנו את המכשיר.

בטיחות:

בר המים מספק לנו מלבד מים מינרלים או מסוננים, גם מים חמים או קרים בלחיצת כפתור. יש לשים לב שבמכשיר ישנו מנגנון בטיחות ילדים – כאשר בר המים משמש משפחה עם ילדים קטנים, יש לשים לב שכפתור המים הרותחים נעול ושאין אפשרות למזוג מים רותחים ללא לחיצה של מבוגר אשר יבטל את הנעילה.

עיצוב:

בר המים הפך מזמן מרק מכשיר לשתיית מים לפריט עיצובי במטבח. מסיבה זו משקיעות החברות בתחום מאמץ רב לשפר את עיצוב המכשיר שלהן. ברי המים מגיעים היום במגוון צבעים אותם אפשר להתאים למטבח. חשוב לציין בנושא זה, שלנושא העיצוב יכולה להיות השלכה על מחיר המכשיר. למרות שהמכשיר יעשה בדיוק את אותה העבודה, בר מים בעיצוב מיוחד כנראה יעלה יותר, אך לא תמיד.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *